Szeretnéd megtudni, hogy hitelképes vagy-e?
Segítünk neked, csak töltsd ki adatlapunkat és fellélegezhetsz, mert innentől szakértő kezekben leszel!
Űrlap kitöltéseKorszerűsítési célra akár piaci, vagy akár kamattámogatott konstrukciókat is igénybe vehetnek kedves ügyfeleink.
Az új 2012. április 14-től hatályba lépő, „az otthonteremtési kamattámogatásról szóló 341/2011. (XII. 29.) Korm. rendelet” alapján- államilag támogatott konstrukciók kedvező megoldásnak bizonyulnak a lenti hitelcélokra.
Mi minősül korszerűsítésnek?
- víz-, csatorna-, elektromos-, gázközmű bevezetése, illetve belső hálózatának kiépítése
- fürdőszoba létesítése olyan lakásban, ahol még ilyen helyiség nincs
- központosított fűtés kialakítása vagy cseréje, beleértve a megújítható energiaforrások (pl. napenergia) alkalmazását is
- az épület szigetelése, beleértve a hő-, hang- illetve vízszigetelési munkálatokat, a külső nyílászárók energiatakarékos cseréje, tető cseréje, felújítása, szigetelése
- a korszerűsítés része az ehhez közvetlenül kapcsolódó helyreállítási munka, a korszerűsítés közvetlen költségeinek 20%-áig.
A felújítási és korszerűsítési hitelek benyújtásakor szükséges mellékelni egy költségvetést, amely az elvégzendő munkálatokat, a szükséges anyagok vételárát és a beépítési munkadíjat tartalmazzák tételesen.
4 alapvető különbség a felújítási-, korszerűsítési hitel és a szabad felhasználású hitel között?
Többször tették már fel nekünk ezt a kérdést, ezért azt gondoltuk, hogy röviden megválaszoljuk ezúton is.
Az első: A felújítási-, korszerűsítési és szabad felhasználású jelzáloghitelek között az egyik lényeges különbség, hogy míg szabad felhasználás és a felújítás ( pl. festés, hideg, vagy meleg burkolás) esetén a pénzintézet az ingatlan aktuális hitelbiztosítéki, vagy forgalmi értékét veszi alapul az adható hitelösszeg megállapításánál, addig a korszerűsítés esetén az ingatlan jövőbeni értékéből indul ki.
A második: míg szabad felhasználás és felújítás esetén csupán piaci kamatozású hitel igényelhető, addig korszerűsítésre Ön jogosult lehet forint alapú, állami kamattámogatású korszerűsítési hitel felvételére is.
A harmadik: a hitel folyósítása a szabad felhasználású és felújítási hitelkonstrukció esetén egy összegben történik, ugyanakkor a korszerűsítési hitel esetén a kölcsön folyósítására szakaszosan, a készültségi foknak megfelelően kerül sor.
A negyedik: szabad felhasználású hitelek esetén nincs szükség költségvetésre – bár a hitelcélt manapság már kéri megnevezni a bank-, míg a felújítási és korszerűsítési hitelek esetében már kérnek költségvetést a pénzintézetek. (felújításnál elegendő egy, a tulajdonos által összeállított egyoldalas összesítés)
Mi minősül felújításnak?
- Festés, mázolás, tapétázás
- Csempézés, járólapozás, parkettázás
- Bútorok cseréje, stb.
2021. 05. 25.